Okategoriserade

Ny webbplats

Hudiksvalls Baptistförsamling har funnits sedan mitten på 1800-talet. Vi har inte jagat efter nymodigheter utan tagit utvecklingen med lugn och sans. Nu har de tekniska framstegen börjat springa ifrån oss eftersom mycket av kommunikationen i samhället blivit digitaliserad och då är är det lika bra att följa med i utvecklingen. Därför har vi nu öppnat en ny webbplats.

På webbplatsen ska du kunna hitta aktuellt program för någon månad framåt. Du ska kunna hitta kontaktuppgifter till församlingen och dess företrädare och förhoppningsvis ska vi kunna lägga ut intressanta artiklar, betraktelser och reportage från verksamheten.

Målsättningen är att du ska tycka att det är intressant att gå in och läsa här emellanåt och du är mycket välkommen att kontakta oss med tips och önskemål om förbättringar.

Jag hoppas vi får tillfälle att ses på någon gudstjänst eller annan samling framöver.

Anders Borgström
Kommunikationsansvarig i styrelsen